Aktualności

Szanowni Państwo,
ze względu na coroczny przegląd Mobilnej Biblioteki oraz kolejne w niej udoskonalenia, jesteśmy zmuszeni wycofać Bibliobus z objazdu w dniach 16 – 20 maja 2022 r. Od poniedziałku 23 maja wracamy na trasę ze stałym harmonogramem. Za utrudnienia przepraszamy.

Po raz trzeci Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizacje zadań wokół Mobilnej Biblioteki. Projekt “Mobilna eM-Ka” zajął wysokie miejsce w programie „Partnerstwo dla książki” , zdobywając 82,33 pkt. Pozwoli nam to na przeprowadzenie 46 zajęć w okresie letnim na terenie całej Gminy Gostyń, gromadząc czytelników na zajęciach animacyjno – edukacyjnych związanych z rokiem Marii Konopnickiej. Szczegóły dotyczące projektu wkrótce.

 

7 czerwca 2021 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu gościła delegację z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie w celu obejrzenia Bibliobusu i zapoznania się z zasadami jego funkcjonowania.

Natomiast 17 czerwca 2021 r. Bibliobus został zaprezentowany w Ostrowie Wielkopolskim na spotkaniu dyrektorów bibliotek powiatowych.

Gmina Gostyń wyróżniona w konkursie "Innowacyjny Samorząd" 2021

Projekt pt. „Gostyński Bibliobus”, zgłoszony przez Gminę Gostyń na tegoroczną edycję konkursu „Innowacyjny Samorząd”, znalazł się w gronie wyróżnionych. Rozstrzygnięcie miało miejsce w czwartek 15 kwietnia 2021 roku. Z uwagi na pandemię, konkursowa gala odbyła się zdalnie.

Gostyński projekt został wykreowany i zrealizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu. Wyróżnienie przyznane zostało za uruchomienie pierwszego w Polsce nowoczesnego bibliobusu.
Kapituła konkursowa złożona z ekspertów oceniła blisko 400 projektów przyznając łącznie 17 nagród i 48 wyróżnień w pięciu kategoriach. Do głównych kryteriów oceny należały: nowatorstwo w skali kraju oraz potencjał do zainspirowania innych jednostek samorządu terytorialnego do podejmowania podobnych kreatywnych działań. Zwycięzcami tegorocznej, drugiej edycji zostali: Powiat Przysuski (w kategorii powiaty), Bieliny (gminy wiejskie), Międzychód (gminy miejsko-wiejskie), Dąbrowa Górnicza (gminy miejskie) i Lublin (duże miasta).
Konkurs „Innowacyjny Samorząd” zorganizował Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej, a współzawodnictwu patronowali: Prezes Rady Ministrów, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, GovTech Polska w partnerstwie z PGNiG S.A.

Bibliobusowy piórnik

Szanowni Państwo!

Z radością informujemy, że  w Bibliobusie czeka na czytelników niespodzianka. Dla każdego chętnego wypożyczającego mamy kartonowy Bibliobusik do składania, który pełni rolę stojaka na długopisy.

Zapraszamy!